Kalkultory ubezpieczeń OC i AC czy warto z nich korzystać?

Kalkulatory różnego typu to powszechne narzędzia, które udostępniane są w Internecie. Ich rola jest ułatwianie życia użytkownikom. Kalkulatory wynagrodzeń, podatkowe, ale także te, dzięki którym można dość prosto wyliczyć wysokość składki ubezpieczenia komunikacyjnego.

Jak działa kalkulator OC?

Większość dostępnych w Internecie kalkulatorów OC wymaga od użytkownika podania określonych danych. Nie każdy jest przekonany do takiego rozwiązania, jednak należy pamiętać, że pewne informacje są wręcz niezbędne, aby wyliczyć składkę.

Wśród informacji ważnych do określenia wysokości składki ważne będą zarówno dane pojazdu, jak i jego właściciela. Chodzi o to, że towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują pewną bazą dotyczącą wypadków komunikacyjnych. Dzięki nim, wykorzystując techniki statystyczne, modelowanie i prognozowanie potrafią wskazać pewne grupy kierowców, którzy potencjalnie stwarzają większe zagrożenie. Podobnie z pojazdami – duże znaczenie ma m.in. rocznik produkcji pojazdu czy fakt, że pojazd jest lub nie garażowany. Kwestie te mogą mieć wpływ na stan techniczny pojazdu, a ten jeśli nie jest właściwy, to oczywiście może stwarzać większe zagrożenie.

O jakie dane poprosi kalkulator?

W przypadku pojazdu niezbędne będą dane, takie jak rok produkcji, marka i model, a także pojemność silnika, liczba drzwi czy rodzaj paliwa, jakie jest wykorzystywane w danym pojeździe. Oczywiście to nie wszystko! Ważny jest również sposób wykorzystania samochodu, przede wszystkim czy pojazd wykorzystywany jest w celach firmowych czy prywatnych, data pierwszej rejestracji czy numer rejestracyjny. W przypadku właściciela ważne są informacje dotyczące wieku i czy jest on jedyną osobą kierującą pojazdem. Jeśli nie, kalkulator będzie wymaga podania kompletu danych dla wszystkich kierujących.

 

Zobacz podobne wpisy:

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/