Pełne zniżki OC – kiedy się należą?

Wielu kierowców, którzy planują zakup pojazdu zastanawia się kiedy nabędą pełne uprawnienia do korzystania z maksymalnych zniżek OC. Pełna wartość polisy niejednego przyprawia o zawrót głowy, dlatego starają się obniżyć wartość ubezpieczenia. Ile czasu musi upłynąć, aby móc skorzystać z pełnych zniżek?

Kto może uzyskać zniżki OC?

Zniżki OC to rabat, jaki udzielany jest przez towarzystwo ubezpieczeniowe klientom, którzy zdecydują się skorzystać z oferty danego podmiotu. Ważną ich cechą jest to, że określane są jako wartość procentowa, która z roku na rok zwiększa się. Przyjęło się, że maksymalne zniżki, jakie może zyskać właściciel pojazdu są nie wyższe niż 60%, ale zdarza się, że w indywidualnych sytuacjach mogą one zostać jeszcze zwiększone. Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę wiele czynników ustalając poziom zniżek danego kierowcy.

Najczęściej występującym rabatem jest rabat obniżający wartość OC o 10% rocznie, pod warunkiem, że kierowca w ubiegłym roku wykazał się bezszkodową jazdą. Jest to swego rodzaju nagroda, mobilizująca do bezpiecznej jazdy. W ciągu kilku lat kierowca może zyskać zniżkę o wartości aż 60% polisy, co stanowi sporą różnicę w porównaniu do wersji bazowej.

Jakie czynniki wpływają na wysokość zniżek?

Bezszkodowa jazda to podstawa, ale to nie jedyny czynnik, który ma wpływ na wysokość ubezpieczenia. Obniżenie wartości polisy może zostać uwzględnione po analizie dodatkowych czynników. Co jeszcze biorą pod uwagę firmy ubezpieczeniowe? M.in. wiek kierowcy, okres posiadania prawo jazdy czy przerwy w ubezpieczeniu.

 

Zobacz inne wpisy:

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/