Mini AC, czyli dla kogo ograniczona ochrona?

Ograniczona ochrona, jaką oferują firmy ubezpieczeniowe w pakietach mini AC jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu klientów, którym zależy na maksymalizacji ochrony pojazdu, a jednocześnie nie mogą lub nie chcą wykupić pełnego AC. Kiedy warto wybrać mniejszy pakiet ochrony?

Kto może skorzystać z oferty?

Wybierając odpowiedni zakres ubezpieczenia warto, poza kwestiami finansowymi, brać pod uwagę także inne czynniki. Z całą pewnością jest to wariant, z którego nie skorzystają właściciele nowych aut, którym zależy na posiadaniu pełnej ochrony. W ich przypadku zakup pełnego AC może być też obowiązkiem, jaki narzucany jest przez firmy udzielające leasingu.

Mini AC to wariant raczej dla posiadaczy starszych pojazdów, ale nadal dość wartościowych. Takim osobom zazwyczaj zależy przede wszystkim na ochronie zabezpieczającej przed kradzieżą. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli auto nie jest garażowane, lecz stoi na parkingu pod blokiem lub innym, niestrzeżonym obiekcie.

Ubezpieczenie AC w wersji mini świetnie sprawdzi się również w przypadku, gdy pojazd stoi na parkingu w pobliżu drzew. Zmieniające się warunki klimatyczne oraz coraz bardziej gwałtowne i trudne do przewidzenia warunki atmosferyczne mogą powodować intensywne burze, porywiste wiatry, a to niesie ze sobą ryzyko, że auto mogłoby zostać uszkodzone przez upadające drzewa.

Czy każdy pojazd można ubezpieczyć?

Takie pytanie należy zadać bezpośrednio firmie ubezpieczeniowej. Niektóre z nich mogą ograniczyć możliwość ubezpieczenia dla starszych pojazdów, gdy np. samochody są starsze niż 15 lat.

 

Zobacz także:

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/