Miniautocasco, co to za oferta i dla kogo?

W ofercie niektórych firm ubezpieczeniowych można zauważyć, że posiadają one coś takiego, jak miniautocasco. Jest to dość interesująca oferta, a wielu klientów zastanawia się co to właściwie takiego? Czym jest miniautocasco i czym różni się od klasycznej wersji?

Czym jest miniautocasco?

Tak naprawdę w ofercie różnych firm może być ono nieco inaczej nazwane. Zdarza się też określenie smart, ale kwestia terminologiczna jest tu drugorzędna. Najważniejszy jest oczywiście zakres.

Miniautocasco to tak naprawdę polisa o ograniczonym zakresie ochrony. Niektórzy klienci, szczególnie gdy mają np. starsze auto preferują mniejszą ochroną niż jej całkowity brak. Przy miniautocasco uzyskuje się ochronę w przypadku np. kradzieży auta, a także jego zniszczenia na skutek wypadku komunikacyjnego lub nieprzewidzianych warunków atmosferycznych.

Pakiet mini czy full?

Pakiet mini zabezpiecza zatem wyłącznie od wybranych, choć naprawdę kosztownych sytuacji. Natomiast mniejsze zniszczenia, czyli tak naprawdę te, które zdarzają się najczęściej zabezpieczy dopiero pełen pakiet ubezpieczeniowy. Wszelkie rysy i wgniecenia czy pęknięcia mogą zostać sfinansowane dopiero przez posiadaczy pełnego autocasco.

Ograniczenie odpowiedzialności do wybranych, określonych w polisie sytuacji wbrew pozorom czasem jest rozwiązaniem naprawdę korzystnym. Właściciele nowych aut, pochodzących prosto z salonu z całą pewnością zdecydują się na pełen pakiet. Ale dla posiadaczy starszych, już nieco porysowanych samochodów pakiet miniautocasco może być strzałem w dziesiatkę!

 

Zobacz powiązane wpisy:

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/