Miniautocasco, czyli alternatywa dla pełnej polisy

Miniautocasco to oferta firm ubezpieczeniowych powstała w odpowiedzi na potrzeby rynku i klientów. Jest to forma polisy ubezpieczeniowej, stanowiącej dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne, zupełnie jak AC. Różnica między nimi polega właściwie na zakresie ochrony. W przypadku pakietu mini jest ona mniejsza niż w przypadku pełnego ubezpieczenia.

Dla kogo polisa mini AC?

Pakiety Mini AC, jakie oferowane są w niektórych firmach to tak naprawdę odpowiedź na oczekiwania klientów. Wiele osób chętnie zdecydowałoby się na wykup dodatkowego ubezpieczenia AC, jednak jego koszt jest poza ich zasięgiem cenowym. Pakiety miniautocasco są tańsze od klasycznego, pełnego AC, ale wraz z obniżeniem ceny zmniejsza się także zakres odpowiedzialności i wysokość wypłaty ubezpieczenia przez firmę ubezpieczającą.

Polisa mini jest zatem świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w maksymalnym stopniu, a jednocześnie w zakresie swojego budżetu zabezpieczyć swój pojazd.

Zakres ubezpieczenia mini

Obniżenie kosztu polisy wiąże się z obniżeniem zakresu ubezpieczenia – to kwestia oczywista. Ale jak bardzo? Pełne ubezpieczenie, w zależności od wariantu polisy i przyjętych w niej ustaleń, pokrywa większość szkód, na jakie narażony jest pojazd. Kradzież, stłuczka, zarysowania, otarcia – przy pełnym AC właściciel może być w pełni spokojny. Natomiast w przypadku pakietów mini zakres odpowiedzialności zazwyczaj jest określony wyłącznie do określonych sytuacji. Odszkodowanie zostanie wypłacone np. w sytuacji kradzieży czy uszkodzenia, jeśli dojdzie do szkody całkowitej. Szkody częściowe, jak właśnie zarysowania niestety, nie są objęte ochroną.

 

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/