Cena OC od czego zależy?

Szukając polisy OC dla swojego pojazdu większość osób kieruje się wyłącznie ceną. OC, czyli odpowiedzialność cywilna jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które musi posiadać każdy pojazd, nawet wtedy gdy nie jeździ po drogach, a stoi w garażu. W obecnym stanie prawnym nie ma możliwości rezygnacji z ubezpieczenia OC. JEdynym sposobem jest zbycie pojazdu lub jego złomowanie.

Co wpływa na wysokość OC?

Obecnie firmy ubezpieczeniowe ustalając wysokość składki biorą pod uwagę wiele czynników. Ważny jest m.in. wiek kierowcy, a także data uzyskania przez niego prawo jazdy. Te dwie kwestie są szczególnie ważne, ale to nie jedyne czynniki, od których zależy koszt OC.

Wysokość polisy określana jest także w oparciu o pewne dane techniczne pojazdu. Wśród najważniejszych informacji wymienić należy model pojazdu, jego rocznik, rodzaj wykorzystywanego paliwa, fakt czy auto jest garażowane, a nawet ilość osób, które poza właścicielem korzystają z pojazdu jako kierowcy. Agent ubezpieczeniowy czy kalkulator na stronie internetowej wymaga także podania pojemności silnika, miejsca zamieszkania, stanu cywilnego, jak też liczby dzieci, jakie posiada właściciel pojazdu.

Bezszkodowa jazda

Należy pamiętać, że pomimo uwzględniania tak wielu czynników, w dalszym ciągu podstawą jest ocena historii bezszkodowej jazdy kierowcy. Obecnie Towarzystwa Ubezpieczeniowe współpracują ze sobą w tym zakresie i korzystają ze wspólnej bazy, w której moga sprawdzić rzeczywista historię kierowcy. Jest to duże ułatwienie dla podmiotów zajmujących się ubezpieczeniem pojazdu.

 

Inne wpisy:

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/